4 برابر شدن تماس های اورژانسی در اوایل شیوع ویروس کرونا

17
وضعیت حاد و اورژانسی تهران به دلیل ویروس کرونا

پیرحسین کولیوند مدیریت اداره اورژانسی کشور اذعان کرد : به دلیل این که می بایست از موقعیت بیمارستان‌ها و بیماران در روزهای نخستین ویروس کرونا اطلاع کسب می کردم و هر روز در‌این محیط‌ها حاضر بودم. در روزهای ابتدایی نیز به قم رفتم و بازدیدهای میدانی از موقعیت شهر قم داشتم. با وجود اینکه این‌که از ماسک و دستکش نیز استفاده می کردم اما در تاریخ ۱۲ اسفند ماه بدین بیماری دچار شدم .

او ادامه داد : ظرف ۷ الی ۸ ساعت هوشیاری کاملم را از دست دادم و ۳ روز در موقعیت اورژانسی جسمی قرار داشتم و ۱۴ روز کاملاً بیهوش بودم , ولی با لطف معبود توانستیم دوباره به زندگی برگردم ولی در ابتدای بهبودی چه بسا نمی‌توانستم راه بروم و با یاری طب ورزش و روان شناسی و… توانستم حرکت عضله ها خویش را به دست بیاورم .

کولیوند افزود : تا آخرها اردیبهشت ماه هنوز بایستی با دستگاه اکسیژن نفس می‌کشیدم و به‌تدریج شرایط تنفسی ام نیز بهبود یافت البته هنوز ریه‌هایم درگیر می باشند .

مدیریت اداره اورژانس کشور ذکر کرد : وقتی که دانشجو یان اهل ایران را از ووهان به مملکت بازگرداندیم هیچ هتلی آنها‌را قبول نمیکرد و چه بسا ۲۵ نفر از کارمندان ما مهماندار هتل شدند و از این دانشجو ها پذیرایی کردند .

او اعلام کرد : از سالی که زمین‌لرزه کرمانشاه اتفاق افتاد یک مجموعه واکنش سریع تربیت کردیم , این مجموعه در وضعیت معمولی شغل های معمولی اورژانسی را انجام می دهند و در رویدادها با آمبولانس‌های ویژه وارد عمل میگردند و در کمترین زمان آموزش‌های واجب ( مثلا آموزش‌های مرتبط با بیماری کرونا ) را دوباره فرا می گیرند و شاغل میشوند .

مدیریت بیمار‌ستان خاتم الانبیا خاطر نشان کرد : در روزهای ابتدایی اعلام کرونا در کشور ایران تماس‌ها با اورژانس ۴ برابر شد و کارکنان ما ۲۴ ساعت کشیک می‌دادند و به جای ۴۸ ساعت ۱۲ ساعت کشیک آن نیز در موقعیت آماده باش بودند .

کولیوند اعلام کرد : ۴ نفر از همیاران ما شهید و ۱۹۰۰ نفر آلوده شدند که الحمدلله معالجه شدند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید