کنترل ویروس کرونا در تعطیلات چند روز آینده | وضعیت قرمز در تهران

30
تعطیلات چند روز آینده و سوگواری

بهترین راه پیشگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا خوددار شهروندان تهرانی از مسافرت در تعطیلات 4 روز آینده است!

علیرضا زالی , از بستری ۵۰۵ مریض تازه با تشخیص کرونا در ۲۴ ساعت قبل در بیمارستان‌های تهران خبر داد و بیان کرد : در شبانه روز قبل ۱۲۷ مریض در بخش‌های ویژه و ۳۷۸ مریض هم در بخش‌های معمولی بستری شده و ۳۹۰ مریض هم ترخیص شدند .

او خاطر نشان نمود : همینطور ۸ . ۲ درصد از مراجعان به بخش‌های سرپایی مرکزها بهداشتی و درمانی نیاز به بستری در درمانگاه داشتند که ۲۵ درصد آن ها در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند .

زالی گفت : استان تهران همچنان در حالت قرمز‌رنگ جای دارد و هنوز اندازه ترخیص کمتر از مقدار بستری بیماران است و تا‌وقتی‌که این سطح تغییر نکند این حالت را تحت عنوان یک وضعیت پر هشدار تلقی می کنیم .

او با دقت به تعطیلات ۴ روزه‌ای که در پیش رو داریم به شهروندان تهرانی پیشنهاد کرد برای پیشگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا و حفظ تن درستی خویش از مسافرت اجتناب نمایند و مبنی بر مطالعات صورت گرفته مسافرت‌های میان شهری را یکی‌از عامل ها مهم و تأثیرگذار در افزایش شیوع بیماری کرونا در تهران و بقیه شهرها اذعان کرد .

زالی گفت : بر اساس تجربیات ما در شهر تهران نشان از آن داشت که مسافرت‌های بین شهری در آمار مرگ و میر و میزان ابتلاء , بستری و مراجعات به بخش‌های سرپایی تأثیر داراست. بدین ترتیب پیشنهاد مؤکد اینجانب این است که حتماً از سفرهای غیر حتمی اجتناب شود .

 

تعطیلات تهران و توصیه های علیرضا زالی

 

او با تاکید بر این‌که بخش اعظمی از استان‌های کشور که در قبل میزبان شهروندان تهرانی بودند درحال حاضر در وضعیت نامطلوب و قرمز رنگ به سر میبرند و مطلقاً قابلیت و امکان میزبانی ندارد بیان کرد : استان‌های قرمز رنگ برای سازمان مجموعه بهداشت و معالجه خویش با چالش‌های جدی مواجه هستند و قابلیت و امکان تاب آوری تازه برای خدمت رسانی و بستری بیماران تازه را ندارند .

زالی پیشنهاداتی نیز برای همشهریانی که در سال‌های قبلی نسبت به برگزاری مراسم سوگواری روز ها محرم به زادگاه خویش مسافرت می‌کردند گفت: با دقت به محدودیت‌هایی که در همگی استان‌ها برای برگزاری مراسم و اجتماعات سوگواری اعمال می‌گردد این اشخاص هم از مسافرت خودداری نمایند .

فرمانده ستاد مقابله با ویروس منحوس کرونا در تهران اشاره هایی به این مطلب داشت که از تعطیلات ۴ روزه آینده میتوانیم تحت عنوان یک فاکتور در کاهش بیماری و تغییر و تحول شرایط تهران نتیجه خوبی بگیریم. در این خصوص نیز اظهار کرد : درین تعطیلات ۴ روزه را می توان فرصتی استثنایی برای کنترل اپیدمی و وضعیت قرمز تهران در نظر بگیریم. درست زمانی که ریتم و آهنگ مدنی , اداری و تجاری شهر از ثبات و رکود بیشتری برخوردار‌است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید