کتاب زنجیر شایسته ترین کتاب جنایی 2020

12
شایسته ترین کتاب جنایی 2020 بریتانیا

به گزارش بوک‌سلر , آدرین مک کینتی توانست در بین  ۶ فینالیست که در مدت زمان بیش از یک ماه پیش به فهرست جایزه کتاب داستان جنایی تیکستون راه پیدا کرده بودند عنوان نویسنده شایسته ترین کتاب جنایی انگلیس و ایرلند را برای «زنجیر» از آن خویش کند .

این کتاب در رابطه یک آدم‌ربایی است که با آدم‌ربایی‌های بعدی میتواند حل شود .

برنده در مراسمی مجازی معرفی شد تا جایزه ۳ هزار پوندی خویش را اخذ نماید .

آدرین مک‌کینتی نویسنده و به دنیا آمده بلفاست در سال ۱۹۶۳ می باشد . خانواده او بعد از آنکه از خانه‌شان خارج رانده شدند از وی خواستند تا خودکار را پایین بگذارد و تحت عنوان راننده و گارسن فعالیت نماید تا بتوان به معاش ادامه داد . اکنون امتیاز کتاب داستان «زنجیر» او در بیشتراز ۲۰ کشور فروخته شده و با عقد قراردادی ۷ رقمی با یونیورسال قرار است این کتاب به فیلم نیز درآید .

این نویسنده با تاکید بر این‌که از بردن جایزه متعجب شده‌است , خاطرنشان کرد دو سال پیش داشت تحت عنوان راننده «اوبر» فعالیت میکرد و در یک بار گارسن بود .

او متذکر شد که مردمان میپندارند یک کتاب که نوشتی پرفروش میگردد و همه چیز تغییر و تحول میکند . او خاطر نشان کرد : ولی اینجانب ۱۲ کتاب نوشتم که کاملاً همه چیز مخالف این بود و آن‌گاه استارت به نوشتن این کتاب کردم که با کتاب‌های قبلی‌ام فرق داشت و اکنون این کتاب کاملاً زندگی‌ام را تغییر و تحول داده است .

نخستین کتاب داستان آدرین که سال ۲۰۰۳ با عنوان «می‌توانم مرده باشم» منتشر شده است عنوان شایسته ترین کتاب داستان جنایی یک نویسنده نوقلم را از سمت اتحادیه کتابخانه‌های ایالات متحده کسب کرد و ادامه آن نیز «حیاط مرده» یکی‌از رمان‌های پرفروش پابلیشرز ویکلی در سال ۲۰۰۶ شد .

«زنجیر» به رای مردمان و داوران از فهرستی گزینش شد که «خواهر قاتل زنجیره‌ای من» نوشته اوینیکان بریت‌ویث , «جو کانتری» نوشته میک هرون , «مرد گمشده» نوشته جین هارپر , «بدترین سناریو» نوشته هلن فیتزجرالد و «دود و خاکستر» نوشته عبیر موخرجی رقبا دیگر او بوده اند .

فینالیست‌های این رقابت به وسیله خواننده گان گزینش شدند و از روش سایت این جایزه علاقه‌مندان به آن ها رای دادند ; در حالی که فهرست اول بوسیله هیات داوران مشتمل بر نویسندگان کارشناس اثرها جنایی , منقدها، کارگزاران  و اعضای کمیته برنامه‌ریزی جشنواره نویسندگی جنایی تیکستون گزینش شده بود .

آمار تازه کتابخوانی مرتبط با دوران قرنطینه حاکی از این است که مخاطبان کتاب‌های جنایی در‌این دوران افزایش یافته‌است .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید