کاهش فشار خون بدن با مواد لبنی

4
مواد لبنی مورد نیاز بدن

یک گروه تحقیقاتی بین‌المللی در بررسی‌های خویش به رابطه میان مصرف میزان قابل توجهی از مواد لبنی و کاهش خطر ابتلا به بیماری دیابت و فشار خون بالا پی بردند .

در‌این بررسی تحقیقاتی روی ۱۵۰ هزار نفر از ۲۱ کشور از جمله کشورهای آفریقایی , آسیایی , اروپایی و آمریکای شمالی و جنوبی انجام گرفت . همچنین سن شرکت کنندگان مختلف بود و بین ۳۵ تا ۷۰ سال سن داشتند .

دراین بررسی از اعضا خواهش شد تا به پرسشنامه‌ای در مورد مواد غذایی مصرفی در زمان یک‌سال جواب دهند . همینطور از این اشخاص درخواست شد تا به پرسش‌های مطرح در مورد میزان مصرف لبنیات از قبیل شیر , ماست , پنیر و خوراکی‌های تولید شده با لبنیات جواب دهند .

مواد لبنی کاهش فشار خون 

 

دانشمندان وضعیت سلامت افراد شرکت کننده را ۹ سال بعد دوباره مورد بررسی قرار دادند . به گفته دانشمندان این اشخاص به‌طور میانگین حدود ۱۷۹ گرم مواد لبنی طی روز مصرف کرده‌اند همینطور در این بررسی مشخص و معلوم شد میزان مصرف مواد لبنی در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی و جنوبی بیشتراز کشورهای آسیایی و آفریقایی است .

پژوهشگران یافته‌های به دست آمده را بررسی کردند و متوجه شدند : مصرف مواد لبنی با کاهش ۲۴ درصدی خطر سندروم متابولیک که شامل مجموعه‌ای از علائم خطرزا در پیدایش بیماری قلبی است , رابطه دارد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید