کادر درمان فرانسه دست به اعتراضات گسترده زدند

5

در پی شیوع ویروس کرونا و اثرات آن بر اقتصاد مرزو بوم فرانسه , بخش اعظمی از پزشکان و پرستاران بیمارستانهای این میهن به دلیل کاهش درآمد و عدم ارتقا دستمزد خویش دست به اعتراض زدند .

مقر خبری ( یورونیوز ( نوشت صدها نفر از پرسنل بخش بهداشت فرانسه روز پنجشنبه با برگزاری تظاهرات مقابل یکی بیمارستانهای شهر پاریس , خواهان گزینش میزان دارایی بیشتری برای بخش بهداشت این مملکت شدند ; گزیده که در خط مقدم پیکار با شیوع ویروس کرونا جای دارد .

پزشکان و پرستاران گلایه مند در حالی که ماسک بر رخ داشتند , درمقابل همت دولت ( امانوئل ماکرون ( شعار دادند ; بعضا از آنان دست خط هایی در دست داشتند که روی آن مندرج بود : «نه گردن آویز , خیر گاز اشک آور , تنها تخت و پول . »

کارمندان بخش مراقبت‌های بهداشتی فرانسه مدتهاست از دستمزدهای کم و فقدان نیروی کافی در بیمارستان‌ها گلایه دارا هستند و سال پیشین هم بارها برای طولانی تر شدن میزان دارایی این بخش , دست به اعتصاب زدند .

این اعتراضات در حالی برگزار می‌گردد که تا به امروز در حدود 183 هزار نفر در فرانسه به ویروس کرونا در گیر شده و بیش تر از 28 هزار و 500 نفر هم از این بیماری جان باخته‌اند .

علاوه بر مشکلاتی که بخش معالجه فرانسه سالهاست با آن دست به یقه است , اکنون فقدان ماسک و دستگاههای نفس کشیدن تصنعی و مصنوعی هم فریم طبابت یکی ثروتمندترین کشورهای عالم را با نقص‌ مواجهه نموده است .

دولت این سرزمین اعلام کرده به تمام نیروهای فعال در بیمارستان‌های همگانی این میهن و خانه‌های سالمندان بنا شده در بخش ها کثیف , 1500 یورو پاداش می دهد .

( ادوارد فیلیپ ( , نخست‌وزیر فرانسه هم وعده داده است که در چهارچوب اصلاحات مدنظر دولت برای سیستم بهداشت همگانی , حقوق و دستمزد فریم معالجه را بطور قابل توجهی ارتقاء دهد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید