نتایج مرحله دوم تست بالینی واکسن کرونا

33
تست بالینی واکسن کرونا

به گزارش بلومبرگ و بر اساس گفته های  پژوهشگران نتیجه های بین مرحله‌ای تست بالینی واکسن کووید ۱۹ ( کرونا ) بالقوه ای که کمپانی «کن سینو بیولوژیکز» ( CanSino Biologics ) توسعه و گسترش داده , نویدبخش بوده است .

براین اساس وضعیت برای اجرای سطح بعدی تست این واکسن چینی ( واکسن کرونا ) آماده شده ‌است . طبق گزارشی که در ژورنال پزشکی «لنست» نشر داده شده است , این واکسن کاملا ایمن می باشد و بعد از تزریق به عکس العمل ایمنی در تن اشخاص سبب می گردد . بعد از نشر این خبر بها و ارزش سهام «کن سینو بیولوژیکز» در بورس هنگ کنگ شامل یک درصد رشد کرد .

اما پژوهش ها نشان بخشید بدن داوطلبانی که از قبل سطح و درجه بالایی ایمنی در قبال یک آدنو ویروس داشتند , احتمال کمتری وجود دارد که علیه ویروس کرونا آنتی بادی تولید نماید . با این حال هیچ تفاوتی در امکان تحریک عکس العمل سلول‌های تی بین شرکت کنندگان تماشا نشده است . البته هنوز بسیار زود ‌است که در رابطه تاثیرگذاری واکسن ‌های بالقوه در پرهیز از ابتلا به کووید ۱۹ تصمیم گیری کرد .

مولفان پژوهش تاکید کردند هیچی ک از شرکت کنندگان این تست بالینی بعداز واکسیناسیون در معرض ویروس کرونا قرار نگرفته اند .

واکسن بالقوه شرکت «کن سینو» دو‌مین مرحله از ۳ فاز تست بالینی را تکمیل نموده است . اکنون این موسسه چینی قصد کرده است تا برای معلوم کردن تاثیر گذاری و کیفیت واکسن , مرحله سوم تست بالینی را در چندین مرکز خود انجام دهد .

این به آن مفهوم است که «کن سینو» اکنون در پی مناطقی با نرخ ابتلای بالای کووید ۱۹ می گردد تا واکسن کرونا خویش را تست و آزمایش نماید .

این در حالی است که کارشناسان و مقامات نسبت به توسعه و گسترش واکسن ‌های «کن سینو بیولوژیکز» , آکسفورد و «فایزر و بی وان تک» فراوان خوش بین و امیدوار می باشند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید