موفقیت ایران در ساخت پانسمان جراحت شبیه پوست انسان

7
پانسمان جراحت شبیه به پوست انسان

کشور ایران پیروز به ساخت و صادرات ( پانسمان جراحت مشابه پوست آدم ( شد
یک کمپانی دانش‌بنیان اهل ایران موفق شد تا ( پانسمان جراحت مشابه پوست بشر ( را با یک بیستم قیمت شبیه خارجی بومی‌سازی نماید ; فعلا این فرآورده به کشورهایی نظیر مالزی و گرجستان هم صادر شده‌است .
بعضی بیماران , مثل بیماران دچار به دیابت , افرادی که در گیر سوختگی شده‌اند یا این که مجروحان جنگی و تصادفات رانندگی ممکن است به زخم‌هایی در گیر شوند که با پانسمان‌های معمولی قابل معالجه نیست .

موقعیت آسیب این بیماران گهگاه آنقدر وخیم و بحرانی می‌گردد است که به انقطاع عضو و چه بسا مرگ سبب می‌شود! معالجه این جور زخم‌ها نیازمند یک پانسمان جراحت ویژه است .

محمود قفقازی ; مدیرعامل کمپانی دانش‌بنیان آفریننده این پانسمانها اذعان کرد : قبلاً پانسمان جراحت مشابه پوست بشر , با قیمت‌های بالا از کشورهایی نظیر ایالات متحده وارد می شد ; با اعتنا به مشکلات تحریمی و ارتقاء بها ارز , واردات این تولیدات هم با مشکلاتی مواجه شد و این داستان سبب شد تا متخصص ها قدرتمند این مجموعه , مبادرت به بومی‌سازی این جنس نمایند .

او خاطر نشان کرد : پانسمان توسعه یافته مشابه پوست آدم در درون ایجاد شد و به مرکزها درمانی عرضه شده‌است ; درین فرآورده از کلاژن و زیست پلیمر مصرف شده شده‌است , این دسته از پانسمان , فرآیند بهبود جراحت را تسریع میکند ; پانسمان توسعه یافته مشابه آسیب آدم با یک بیستم بها کالا شبیه آمریکایی ایجاد شده‌است و همین مورد منجر شده تا یک مزیت رقابتی شایان توجه برای این کالای دانش بنیان تولید شود .

مدیر عامل این موسسه علم بنیان با اشاره به تلاش‌های این شرکت دانش‌بنیان برای توسعه و گسترش تولیدات اظهار‌کرد : این کالا پزشکی پیروز شد تا مجوزهای ضروری را دریافت نماید ; پانسمان جراحت توسعه یافته مشابه جراحت بشر تا به امروز به کشورهای مثل مالزی و گرجستان صادر شده‌است ; با دقت به باکیفیت و ارزش دوچندان کمتر از مثال شبیه خارجی امید‌واریم تا بازار این مال گسترده‌تر شود .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید