مصرف کم صیفیجات و میوه در بین کودکان چه تبعاتی به همراه دارد؟

27
مصرف کم صیفیجات و میوه و تبعات ان

هشدار یک کارشناس تغذیه , نسبت به مشکلاتی که با مصرف کم صیفیجات و میوه ها دربین خردسالان و نوجوان ها رخ می دهد.
احسان حجازی , بابیان این مقاله که طی ده سال اخیر شیوه تغذیه در جامعه ها بشری عوض شده و کشور‌ایران در دوره‌ای قرار گرفته که تغذیه ناسالم غرب شایع است , بیان کرد : تغییراتی که به جهت ترقی صنعت مواد غذایی و غذاهای پروسه شده بیشتر به کارگیری میگردد , اعم از غذاهایی مثل نوشابه , نوشیدنی‌های گازدار و فست فودها که دربردارنده انرژی بالا و اندازه قند و اسیدهای چرب اشباع زیاد میباشند البته مقدار ویتامین و املاح لازم ناکافی دارا‌هستند . مصرف بیش تر از حد این مواد غذایی می تواند موجب اضافه وزن و چاقی شود .

او , چاقی را از عامل ها پیدایش بیماری‌های دیابت , سرطان , قلب و عروق و فشار خون دانست که متأسفانه اندازه شیوع بیماری‌های مزمن را نسبت به قبلی ارتقاء داده است .

 

مصرف کم صیفیجات و میوه ها در بین کودکان

 

 

عضو هیأت علمی مجموعه تغذیه بالینی دانش کده علوم تغذیه دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی درپی ابلاغ داشت : درصد متعددی از خردسال ها در مملکت مبتلا اضافه وزن می باشند که متأسفانه این چاقی در کودکی و نوجوانی با چاقی در بزرگسالی رابطه دارااست .

حجازی اعلام‌کرد : مصرف صیفیجات به همراه خوراک به ارتقاء حس سیری و تناسب اندام امداد می نماید . ولی مصرف این مواد غذایی نسبت به قبل کمتر شده‌است .

اقای حجازی عضو هیأت علمی تیم تغذیه بالینی دانش کده علوم تغذیه دانشکده شهید بهشتی گفت : مصرف کم میوه ها و صیفیجات موجب شده تا ویتامین و املاح معدنی مورد نیاز و کافی به تن اشخاص نرسد و اخذ اندازه مواد مفید که به پرورش کودک ها و نوجوان ها یاری می نماید , کمتر باشد . ویتامین‌ و املاح در میوه‌ها و صیفیجات خیلی زیاد است که اندازه مصرف آن در مرز و بوم مخصوصا دربین کودک ها و نوجوان ها کم است .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید