مرغداران باید نهاده های دامی در بازارگاه عرضه شوند!

11
مرغداران عرضه نهاده های دامی

نایب رئیس و سخنگوی کانون انجمن صنفی مرغداران (حبیب اسدالله نژاد) در عکس العملی بنسبت به مسائل و مشکلات ارائه شده در خصوص این‌که مرغداران واسطه نهاده شده‌اند، گفت : فرآیند و مراحل طولانی تخصیص سهمیه حداقلی برای تولید مرغ باعث این شده است تا مرغداران ذرت و سویای موردنیاز خویش را از بازار آزاد با نرخ چندین برابر ارزش تصویب شده و یا این که بصورت دان فراهم به ارزش دو برابر نرخ تصویب شده از کارخانجات طعام دام و طیور تهیه و تنظیم نمایند .

او تصریح کرد : تأخیر طولانی مدت در تحویل ذرت و سویا باعث شده تا گاهی مرغداران بعد از پایان زمان تولید , سهمیه کم خودشان را اخذ نمایند. در این زمان احتمال دارد تعداد معدودی از مرغداران که نهاده‌های خویش را از بازار آزاد تهیه کرده‌اند به جهت مشکل ها نقدینگی که دارا‌هستند و برای انجام تعهدات مالی خویش , سهمیه‌های خویش را میان یکدیگر جابجا نمایند .

او با اشاره به لزوم محافظت حرمت فعالین بخش و خودداری از بیانات غیرفنی و غیر واقعی و شتابزده اظهار‌کرد : مرغداران حدود ۸ ماه پشت سرهم علیرغم زیان‌های سنگین وزن دست از ساخت نکشیدند و اکنون هم علیرغم تمامی کاستی‌ها و بالارفتن ریسک و خطر تولید و چه بسا احتمال عدم تأمین دان مورد نیاز مرغداری در سنگر تولید سعی می نمایند .

 

عرضه نهاده های دامی توسط مرغداران

او همینطور در رابطه مباحث ارائه شده بر اساس این‌که مرغداران در سامانه بازارگاه علیرغم تخصیص سهمیه با یک سری روز تأخیر خرید می نمایند و این به معنی آن می باشد که نیازی به آن ندارند. او همچنین  ادامه داد : عامل اصلی تأخیر مرغداران در خرید از سامانه بازارگاه مشکلات مالی شدید آن ها بعد از ۸ ماه زیان‌ پی در پی و متوالی می باشد.  بعداز اعلام بار در سامانه چندین روز طول می کشد تا مرغداران پول موردنیاز برای خرید نهاده را تأمین نمایند و خرید را انجام دهند و این به منزله عدم نیاز به سهمیه ناچیزی که اختصاص داده می‌گردد , نیست .

او در دست گرفتن مدیریت فروش همگی نهاده‌ها بوسیله دولت از روش سامانه بازارگاه را در حال حاضر اقدامی مطلوب و واجب تلقی و بر لزوم رفع اشتباهات آن تاکید کرد و اظهار کرد : بسیاری از مشکلات ایجاد شده ناشی از فقدان نهاده است .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید