فراگیری ماساژ کف پا

44

ماساژ هنر شفا بخش باستانی است که بر روی دستگاه های تن فواید بسزایی داشته و موجب ادب و التیام دردهای عصبی و گرفتگی های عضلانی می شود و با تشدید جریان خون فشار وارد بر رگ ها و سیاه رگ ها را کاهش داده و از حزن های قلبی می کاهد

ماساژ درمانی چیست؟

ماساژ درمانی عبارتست ازدست ورزی به روی بافت های قابل انعطاف تن , ماساژ درمانی به رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدمات و سرعت بهبود حزن های وخیم و مزمن یاری می نماید . امروزه میلیون ها نفر در سراسر عالم از ماساژ درمانی تحت عنوان یک روش نگهداری بهداشتی به کار گیری می نمایند .

معمولاً اشکال ماساژورها با یک مکانیسم شبیه به روی تن اثر میگذارند . زمانیکه ماهیچه‌ها بیشتراز حد عمل دارا‌هستند , تجمع مواد زاید از جمله اسید لاکتیک می‌تواند منجر درد وگرفتگی و چه بسا اسپاسم عضلانی شود , ماساژ باعث می شود که گردش خون و جریان لنفاوی بهبود یابد و مواد غذایی و اکسیژن جدید به بافت های مزبور رسیده و به خروج مواد سمی از تن یاری می نمایند .

ماساژ کف پا
ماساژ کف پا یکی گونه های ماساژ است . ماساژ یکی از سرعت بالا ‌ترین و راحت‌ترین راه‌ها برای رهایی از درد است . اشخاص در زمان‌های متعدد دست به‌این کار می‌زنند . در صورتیکه اعتنا کرده باشید , گهگاه وقت‌ها که در جزء تن حس درد و حزن می‌کنیم , ناخودآگاه آن نقطه را ماساژ می دهیم یا این که وقتی که سردرد داریم , استارت به ماساژ شقیقه و پیشانی خویش می‌کنیم . ماساژ , واکنشی ارگانیک و غریزی بوجود درد یا این که عارضه‌ در تن است که گاهی به آن رو میاوریم .

با این که اشخاص تصور می‌کنند برای انجام ماساژ درمانی , حتماً می بایست هزینه متعددی را بپردازند , بایستی اظهار‌کرد که هرکس قادر است ماساژ درمانی را فارغ از تقبل هیچ هزینه‌ای روی خویش انجام دهد . بسیاری از افرادی که می‌گویند به هیچ وجه دست زدن به پاهایشان را دوست ندارند از یک ماساژ محکم و ریتمیک پا لذت می‌برند .

در حالتی‌که زائو در بخش عمده‌ای از زمان زایمان در تخت خویش نشسته یا دراز کشیده باشد , ماساژ پا می‌تواند یک گزینه ایده‌آل باشد . همراه زائو می‌تواند از قوزک تا نوک انگشتان را محکم ماساژ دهد یا دایره‌های کوچکی با انگشتانش در کف پاهای زائو بکشد . زائو ممکن است در طول زایمان حس کند که پاهایش بسیار سرد شده‌اند ; در این صورت ماساژ پا می‌تواند به گرم شدن آن‌ها کمک کند .

یادگرفتن ماساژ کف پا :

– برای انجام ماساژ پاها , روی یک صندلی کوتاه بنشینید و تمام بخش های کف پا , خط مش پا , پاشنه پا و انگشتان پا را به آرامی ماساژ دهید .
– برای ماساژ پا یک دست خویش را روی پا و دیگری را تحت کف پا قرار دهید و به آرامی‌ از انگشتان پا در سمت قوزک ماساژ دهید و این حرکت را به سوی انگشتان ادامه داده و تکرار کنید .
– پا را با یک دست نگه داشته و با دست دیگر انگشتان هر پا را محکم فشار داده و به آرامی ‌بکشید .

– با انگشت شست از نصیب بالایی کف پا , به صورت خطی فشار محکم به مرکز کف پا وارد کنید و در قوس و برآمدگی پا , فشاری چرخشی اعمال کنید . این حرکت را در 2 کف پا انجام دهید .

– یک پا را نگه داشته و به پای دیگر آهسته مشت بزنید و با حرکات انگشتان دست در سراسر کف پا حرکات چرخشی انجام دهید .

– از قوزک پا تا منطقه ران را با دستان خویش ماساژ داده و آن را 5 توشه تکرار کنید .

– زانو را با فشار چرخشی انگشتان در منطقه کاسه زانو ماساژ دهید . ماساژ پا بعداز یک ایستادن طولانی می تواند ماهیچه ها پا را آهسته کرده و به صورت اولیه بازگرداند . ماساژ منظم ران , سیستم لنفاوی را تحریک کرده و ظواهر ران‌ها را بهبود می بخشد .

علاوه بر ساخت متانت و رفع تنش , متخصص ها رفلکش زون تراپی میتوانند با استعمال از تحریک نقاط خاصی در کف پا به معالجه بعضی از بیماری ها بپردازند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید