تدوین قانون برای غیبت در کلاس های مجازی دانشگاه آزاد

15
کلاس های مجازی دانشگاه آزاد

بنابر گزارشی آقای جواد علمائی در مراسمی که برای استقبال از دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد برگزار شده بود، به سوال های دانشجویان پاسخ داد. دانشجویان سوالاتی درمورد رعایت هم نیاز و پیش‌نیاز، درمورد انتخاب واحد دانشجویان، در خصوص مدت ترم جاری تحصیلی و کلاس های مجازی و مقدار انتخاب واحد انجام‌ شده برای دانشجویان جدیدالورود گفت:

دانشجویان تازه دانشگاه آزاد که این ترم در دانشگاه ثبت‌نام کرده‌اند، به نوعی دانشجو نیمسال اول به حساب می آیند که تقویم آموزشی بر همین پایه طراحی‌ شده است. دانشجویان جدید ۱۶ جلسه خود را به صورت کامل در این ترم می‌گذرانند.

اظهارات آقای علمائی در خصوص تاریخ کلاس های مجازی

او همچنین در این باره گفت: نیمسال تحصیلی که در حال برگزاری است تا تاریخ ۱۸ بهمن ماه ادامه پیدا می کند. همچنین انتخاب واحد گروهی دانشجوها تازه به وسیله واحدهای دانشگاهی انجام می گیرد و همه واحدها تا سقف مجاز می باشد. برای همین نیازی نیست تا دانشجویان نگران انتخاب واحد و حضور در کلاس‌ها باشند.

 

دانشجویان کلاس های مجازی دانشگاه آزاد

 

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص احتمال خلل در سامانه‌ آموزش مجازی دانشگاه آزاد اظهاراتی داشت: بر همین اساس و به منظور  جلوگیری از افزایش بار و خلل در سامانه‌های آموزش مجازی، شاهد طراحی 2 سامانه واحد الکترونیکی یکدست برای دانشگاه آزاد اسلامی به نام های «وادانا» و «دان» هستیم که مجهز به سرور و امکانات روز دنیا می باشد. در صورتی که دانشجویان در نحوه اتصال به این سامانه ها دچار مشکلی هستند، این موضوع به شبکه اینترنت داخلی و اتصال آنها به این سامانه ها می باشد.

جواد علمائی همچنین گفت: در هر 2 سامانه «وادانا» و «دان» قابلیت ضبط کلاس های آموزشی وجود دارد. همچنین، دانشجوهایی که به سبب افت سرعت اینترنت یا دیگر موضوعات، موفق نمی شوند در کلاس حضور داشته باشند، می توانند از نسخه کلاس های مجازی ضبط شده استفاده کنند.

علاوه بر آن تمامی جلسه های پرسش و پاسخ و رفع اشکال برای دانشجو ها لحاظ شده است تا دیگر جایی برای نگرانی در خصوص یادگیری دانشجویان وجود نداشته باشد.

او همچنین ادامه داد: قوانین مربوط به غیبت در کلاس های مجازی دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شده است و خیلی زود ابلاغ می شود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید