عکس العمل وزارت بهداشت نسبت به بیمارستان های فاقد ایمنی

11

دکتر قاسم جان‌بابایی خاطر نشان نمود : اعلام شده که آتش‌نشانی مواقعی را بررسی کرده ولی چرا این موردها به وزارت بهداشت , اعلام نشده است؟ در صورتیکه اعلام شده به کدام حوزه معرفی شده است؟

او ادامه داد : دو سه روز پیش در جلسه‌ای که در مجلس شورای اسلامی داشتیم , درباره ی اتفاق مرکز درمانی که در گیر آتش شده بود , مشاجره و تبادل نظر شد و همکاران ما در آتش نشانی گفتند که گذشته از اتفاق , مشکلات و خطاها را ابلاغ کرده بودند و این اشتباهات را برای وزارت کار , رفاه و امور اجتماعی فرستاده بودیم . هر جایی که مستخدم آنجا فعالیت میکند به‌نوعی با وزارت کار در رابطه است .

نائب رئیس درمان وزارت بهداشت تاکید کرد : وزارت بهداشت بر طبق استعلام‌هایی که از سازمان‌های گوناگون می گیرد , جواز عمل مرکز ها درمانی را صادر میکند و به‌طور رسمی بر پروسه ارائه سرویس ها , ارزیابی دارد و راجع‌به مرکزی که جدیدا در تهران مبتلا آتش شده , مواقعی از تخلفات پزشکی و حرفه‌ای و کار اشخاص سوای جواز را مشاهده و مستندات آن را به مراجع متفاوت از جمله اداره تعزیرات حکومتی , معاونت انتظامی نظام پزشکی کل کشور و تهران ارائه نموده است .

او تاکید کرد : ایرادی که یک کدام از مسئولان شهری درباره‌ی بیمارستان‌های فاقد ایمنی در تهران گرفته را نمی دانیم مشکل به خودش است یا این که به وزارت بهداشت؟ وزارت بهداشت برای ساختمانی که ساخته می‌گردد از سازمان استاندارد , شهرداری , سازمان انرژی , وزارت راه و کار استعلام مینماید .

وزارت بهداشت مسئول محاسبه بر فرآیندهای ارائه سرویس ها بهداشتی و درمانی است

جان بابایی افزود : وزارت بهداشت مسئول بررسی بر فرآیندهای ارائه سرویس ها بهداشتی و درمانی است . بدین مفهوم که به عنوان مثال آیا بیماران به‌درستی سرویس اخذ می‌نمایند و آیا ارائه دهندگان سرویس به‌درستی عمل می نماید یا این که خیر البته در زمینه‌ی فیزیک و ساختمان , مسئول فنی در مرکز ها درمانی فعالیت می کند و موظف است که استعلام‌ها را از تمامی مرکز ها و مراجع رسمی از جمله سازمان استاندارد , شهرداری , آتش نشانی و وزارت فعالیت بگیرد و در صورتی این استعلام‌ها دریافت نشده باشد , میتوانیم پروانه آن مرکز را ابطال کنیم . اکنون سوال اینجاست که در صورتیکه به مرکز ها خلاف کار تذکر داده شده , چرا به طور رسمی به وزارت بهداشت اعلام نکرده‌اند؟

نظارت‌ها و ارزیابی‌های فنی ساختمان مرکزها درمانی برعهده بقیه سازمان‌ها است

بنابر اعلام وبدا , او همینطور اذعان کرد : فیزیک یک ساختمان و یا این که وجود کپسول‌های اکسیژن در مرکز ها درمانی مرتبط با حوزه‌های گوناگون از جمله اداره استاندارد , آتش نشانی و شهرداری است که بایستی گواهی‌های ذی‌ربط را به مرکزها درمانی ارائه دهند و مسئولان این حوزه‌ها می بایست ببینند که آخرین ارزیابی‌شان مرتبط با چه هنگامی بوده و گزارش‌ها به چه مرجعی مطرح شده شده‌است .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید