علامتها مسمومیت با گوگرد + گوگرد چه عوارضی برای تن دارد؟

6

جدیدا وجود تراز بالای گوگرد در بنزین خبرساز شده و اکثری اشخاص را نگران نموده است , به هرحال در حالتی که این داستان حقیقت داشته باشد خوب تر است با عارضه ها و تاثیرات گوگرد بیشتر شنا گردید

مسمومیت با گوگرد چه علامت ها و عوارضی دارد؟
مدتی است که وجود گوگرد در بنزین‌ها خبرساز شده‌است . این زمینه چه بسا درصورتی که دهانزد باشد , گشوده نیز زنگ خطری است که نباید به آن بی‌توجه بود . این ماده می تواند تندرست خیلی از اشخاص را در معرض خطر قرار دهد .

گوگرد , عنصری شیمیایی است که در تمام بافت‌های زنده موجود است و بعداز کلسیم و فسفر فراوان‌ترین ماده معدنی در تن آدم است و در سیر , پیاز و بروکلی هم یافت می گردد . با وجود تمام فوایدی که داراست , مثل هر ماده اثر گذار دیگری , زمانی تن بیش تر از حد در معرض آن قرار گیرد , میتواند خطرناک و زیان آور باشد .

مشکلات تنفسی
در شرایطی که که میزان گوگرد مو جود در بنزین مضاعف باشد , هنگام دم‌وبازدم وارد تن می شود و مشکلاتی را برای تن ساخت می نماید .

غالبا دانشمندان بر این باورند که گوگرد سم مقداری دارااست . مسمومیت با گوگرد اکثر زمان ها استنشاقی است و از روش دم‌وبازدم فیس می دهد و تماس مداوم با گوگرد , تحریک‌ غشا‌های مخاطی را در‌پی داراست .

اکثری از اشخاص که ساعت‌های طولانی در معرض این ماده قرار می گیرند , در گیر به برونشیت , در گیر سرفه‌های گوناگون و ناراحتی‌های تنفسی می گردند .

آسم شایع‌ترین خلل تنفسی و از بیماری‌های مزمن ریوی است که ممکن است در‌پی استنشاق‌کردن گوگرد در تن ساخت و سبب تحریک طرق هوایی و سرفه , خس‌خس سینه , گلودرد و کوتاه شدن حجم دم‌وبازدم شود . دی‌اکسید گوگرد سنگین‌تر از هواست و زمانی تن در محیطی بسته و آکنده‌از آن قرار میگیرد , در مواقعی چه بسا میتواند منجر خفگی و مرگ شود .

مشکلات چشمی و پوستی
بخش اعظمی از کارگران معدن که در معرض دی‌اکسید گوگرد قرار دارا هستند , مبتلا اختلالات چشمی و تنفسی , برونشیت مزمن و اثر ها سینوسی مزمن می گردند .

گوگرد همینطور با اثر روی چشم‌ها , ممکن است تاری روئت کرد تولید نماید . تماس پوست با دی‌اکسید گوگرد , موجب درد , قرمزی و تاول‌های پوستی به‌ ویژه در غشا‌های مخاطی می شود .

عارضه ها گوارشی
غالبا بلع دی‌اکسید گوگرد دستور شایعی نیست , چرا‌که به صورت گاز در محیط موجود هست . ولی در مواقعی که طعام یا این که آب میوه در محیطی دربردارنده این گاز وجود داشته باشد و اشخاص به‌ویژه مبتلایان به آسم آن را بخورند , منجر محکم شدن ماهیچه‌های ریه در آن ها میشود .

در مواقعی نیز ممکن است وضعیت تهوع , استفراغ و درد‌های شکمی فیس دهد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید