ساخت منزل های 25 متری امکان پذیر شد!!

14
دستور دولت برای ساخت منزل های 25 متری

آخرها آذر سال قبل بود که نائب رئیس معماری و شهرسازی شهرداری تهران از طرح ساخت منزل های ۲۵ تا ۴۰ متری خبر اعطا کرد و اعلام‌کرد که احداث این جور واحدها نه یک گزینش , بلکه ضرورت است .

این طرح که رمز و صدای متعددی به‌راه‌انداخت و موافقان و مخالفانی داشت , اخیراً طبق یک تفاهم طومار به تایید شهرداری تهران و وزارت مملکت رسیده که بر طبق آن در پایتخت واحدهای کوچک ایجاد خواهد شد . پاسخگویی به بخش مهمی از نیاز بازار تسکین دهنده , ارتقا عرضه و کاهش تقاضا از جمله فواید این طرح عنوان می شود ; اگرچه مخالفانی هم حتی‌در مدیریت شهری دارااست که معتقدند نباید الگوی مصرف را به زندگی درین گونه واحدها عادت بدهیم .
مطابق طرح تفصیلی حداقل متراژ واحدهای مسکونی در شهر تهران ۳۵ متر است که بر طبق سفارش ساخت منزل های ۲۵ متری , این میزان بایستی به ۲۵ متر کاهش پیدا نماید . توافق اخیر شهرداری با وزارت مملکت نشان می‌دهد که کمیسیون ماده ۵ مخالفتی با این کاهش متراژ ندارد .

آخرها سال قبلی هم شهرداری اعلام‌کرد که برای احداث مسکن استیجاری آماده همیاری با دولت است . در این باره ساخت واحدهای کوچک یا این که کپسولی قادر است به طرح تسکین دهنده استیجاری اختصاص پیدا نماید .

 

مجوز ساخت منزل های 25 متری و کوچک

 

 

یک نماینده : احداث واحدهای کوچک , عرضه و تقاضا در بازار مسکن را به تعادل می‌رساند

روز جاری هم یک عضو کمیسیون عمران مجلس در رابطه طرح احداث منزل های ۲۵ تا ۴۰ متری گفته که در شرایط فعلی با اعتنا به بازار مسکن و نقص‌ فقدان عرضه در‌این حوزه , ایجاد مسکن از هر طریقی مثبت است , چون این مورد , عرضه و تقاضا در بازار مسکن را به تعادل می‌رساند و در غایت موجب کاهش ارزش مسکن می شود .

صدیف بدری خاطر نشان نمود : ساخت مسکن ۲۵ تا ۴۰ متری میتواند در بهبود موقعیت بازار مسکن موءثر باشد , ولی بعضا کارشناسان اعلام می نمایند که اجرای آن تبعاتی را برای جامعه از جمله تجردگرایی به همراه داراست , ولی خوشبختانه تمام این موارددر طرح مذکور چشم شده‌است .

بدری اذعان کرد : بر طبق طرح ریزی انجام شده قرار است که واحدهای کوچک به زوج های جوان داده شود , همینطور این منزل ها به اشخاص مجرد عرضه نخواهد شد .

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطر نشان نمود : بخش اعظمی از جوان ها برای آغاز زندگی مشترک و وصلت به دلیل پایین بودن قدرت مالی به مساکن کوچک نیازمند می باشند و بعداز گذشت یک‌سری سال از زندگی متراژ مسکن خویش را ارتقا می دهند ; به این ترتیب این مساکن میتواند نقطه آغازین برای زندگی اشخاص باشد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید