رویدادهای بنیاد ملی نخبگان در خصوص استارت آپ های جدید

30
بنیاد ملی نخبگان

به گزارشی , دکتر اسماعیل قادری فر بعدازظهر پنج‌شنبه در مراسم افتتاحیه اتفاق افتاد موضوع محور «ره نشان» ; من جمله رویدادهای بنیاد ملی نخبگان ذیل طرح شهید بابایی که در محل صندوق نواوری و شکوفایی به طریق آنلاین و حضوری برگزار شد اعلام کرد : بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری دو ارگان تکمیل کننده همدیگر میباشند ; بنیاد ملی نخبگان وظیفه شناسایی , حمایت , سوق‌دهی و سوق‌دهی استعدادهای برتر و نخبگان را بر عهده دارااست و معاونت علمی نیز در امتداد بنیاد ملی نخبگان وظیفه حمایت از شرکت ها دانش بنیان بر پایه ی پلتفرم حمایت از شرکت ها دانش بنیان را انجام میدهد .

او با اشاره به رویداد موضوع محور ره نشان اظهار‌کرد : محل ورود هایی که از چنین رویدادهایی همچون «ره زیست» و «ره نشان» در یک بازه زمانی معین گزینش میشوند نهایتا بایستی در یک قالب ایجاد کمپانی دانش بنیان مقوم اقتصاد دانش بنیان شوند .

او همچنین گفت که مسابقه در یک زمان ۳ – ۶ماهه می باشد که در آن هسته ها و تیمهای دانشجوی نخبگی در حول موضوعات با اهمیت و محوری که از دل ستادهای توسعه و گسترش فناوری معاونت علمی و فناوری برامده عمل می نمایند , اظهار کرد : مبنی بر حق تقدم های نقشه جامعه علمی سرزمین و برنامه‌ریزی‌های کلان معاونت علمی و فناوری برگزاری چنین مسابقاتی دیده شده‌است تا در یک گروه , ایده ای بسط یابد و به کالا تبدیل شود .

مدیریت مرکز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری خاطر نشان کرد : توقع داریم که درین عصر فعالیت محور زمینه ای برای تولید شرکت دانشی مهیا شود و در چارچوب اکوسیستم مملکت نقش خویش را به خیر و خوبی ایفا نمایند .

قادری فر ادامه داد : نکته بارز این حرکتها حضور بخش خصوصی و برنا و کارکشته ۲۰تا۳۰ سال است که در حوزه رفع نیاز میهن به طریق مسئله محور عمل می نمایند تا در مسیر ارتقایی قرار بگیرند و در عالیترین تراز بتوانند پاسخگوی نیاز مردمان باشند .

 

بنیاد ملی نخبگان در خصوص استارت آپ

 

او اذعان کرد : چنین رویدادهایی می‌تواند در خوب ترین مرحله پاسخگوی نیاز مردمان شوند ; ما امید داریم که برگزاری این حوادث و مسابقات ره نشان که با تعامل معاونت علمی فناوری و بنیاد ملی نخبگان است مقوم این تکان باشد .

او اعلام کرد : در منظومه راهبردی دانش و فناوری و زیست بوم نواوری ۵۳۰۰ کمپانی دانش بنیان و ۷هزار استارتاپ و کسب و فعالیت جدید عمل می نمایند .

به گفته او , آغاز اپها و شرکت ها دانش بنیان در نسل نخستین زیست بوم ابتکار , بیشتر در حوزه فناوری اطلاعات کار می کردند ولی حال به حدی از بلوغ رسیده اند که‌این مجموعه ها و شرکتها در حوزه های زیست فناوری , انرژی , فضایی و . . . رده لایق و بایسته خویش را پیدا کرده اند .

قادری فر تاکید کرد : ما در معاونت علمی و فناوری پشتیبانی تمام و کمال از این اتفاق افتاد را داریم تا ایده های نواروانه به محصول ها تبدیل شوند .

او اضافه کرد : این روی داد حتما سرشار از توفیق ها و درس گرفتن از شکستهایی است که به ایجاد محصولاتی قابل رقابت تبدیل می‌شوند و مسیر را برای راه تعالی بخش در حوزه دانش و فناوری برای ما خواهد گشود .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید