رقیبان جدی شطرنج بازان ایرانی برای صعود به فینال المپیاد جهانی

18
المپیاد جهانی و رقیبان جدی ایرانیان

رقابت های المپیاد جهانی شطرنج از روز جمعه به طور رسمی و به شیوه آنلاین آغاز شد. در همین خصوص علیرضا شفیعی در گفتگویی  اعلام‌کرد : این رقابت ها به شکل میکس اجرا می شود و کشور‌ایران نیز با ۹ شطرنجباز در هر دو بخش مردان و بانوان رقابت خواهد داشت .

او با یاد‌آوری این که مجموعه ملی شطرنج کشور ایران در مراحل پیشین این دوره المپیاد جهانی حضور نداشت , اعلام‌کرد : کشور‌ایران تحت عنوان قهرمان آسیا از این سطح که با حضور ۴۰ گروه اجرا می شود , حضور دارااست . ملی پوشان کشورمان دیدارهای خویش را در یک مجموعه ۱۰ تیمی برگزار می نمایند و درصورتی که کشور ایران یک کدام از سه گروه برتر شود راهی فینال المپیاد جهانی خواهد شد .

مدیریت مجموعه های ملی شطرنج تاکید کرد : ۱۶۳ کشور برای این دوره المپیاد جهانی اعلام آمادگی کرده بودند ولی با اعتنا به برگزاری آنلاین رقابت ها قابلیت و امکان حضور هم زمان آن ها و برگزاری دیدارهای‌شان وجود نداشت . بدین ترتیب فدراسیون جهانی شطرنج ( فیده ) رقابت ها را گام به گام برگزار کرد . ۴۰ تیمی که در سطح تازه مسابقات حضور دارا هستند یا این که از حضور در ادوار قبل امتیاز واجب برای صعود را گرفتند یا این که موقعیتی نظیر جمهوری اسلامی ایران داشته و فارغ از دیدارهای مقدماتی درین سطح قرار گرفته اند .

 

المپیاد جهانی شطرنج بازان اهل ایران

 

شفیعی در زمینه ی شانس و اقبال شطرنج بازان جمهوری اسلامی ایران برای صعود به فینال المپیاد جهانی شطرنج گفت : پیش بینی نتیجه دشوار است . به هیچ وجه این‌که شانسی برای صعود نداریم را باور ندارم البته تاکید دارم که کار خیلی سختی نیز خوا هیم داشت . برای صعود به فینال رقیبان جدی داریم که چین و هند مهم ترین آن‌ها می باشند .

رئیس مجموعه های ملی شطرنج همینطور درباره ی شرایط ملی پوشان اعلام‌کرد : ۹ بازیکنی که ترکیب گروه ملی را برای المپیاد جهانی تشکیل می دهند همه از آمادگی خوبی برخوردار می‌باشند ولی این‌که برای هر دور رقابت از کدام یک از نفرات استفاده شود , به هیچ عنوان معلوم نیست . برای هر دور از مسابقات می بایست سه بازیکن در هر قسمت مردان و بانوان معرفی کنیم . گذشته از هر بازی بر طبق شرایط ملی‌پوشان ترکیب موردنظر را مشخص و معلوم میکنیم .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید