دانش سلول بنیادی و پیشرفت هرچه بیشتر پروژه رویان🧫

32
دانش سلول بنیادی

مدیریت پژوهشگاه رویان بابیان این که هرچند وضعیت اقتصادی ترقی بعضا پروژه های حساس رویان را نماید نموده است , اظهار‌کرد : کشور‌ایران مقام خوبی از لحاظ ساخت دانش در سلول بنیادی دارااست .

پزشک معالج عبدالحسین شاهوردی در گفتگویی در امر مقام کشور ایران از لحاظ استعمال دانش سلول بنیادی نسبت به بقیه کشورها اظهار کرد : میهن ما در میدان سلول بنیادی تحت عنوان یک‌ مملکت پیشرو است ; زمانیکه نتیجه ها او‌لین منزلت ایجاد سلول اصولی در مملکت در مقاله‌ها و مجلات دارای اعتبار علمی به چاپ رسید ما جز ۱۰کشور صاحب و مالک این علم بودیم که در انجمن بین‌المللی سلول اصولی به ثبت رسید .

او بابیان این که این اتفاقا در سال۸۳‌ بود اعلام کرد : مبنی بر جایگاه بندی خبرنامه سلول اصولی انجمن میان المللی , کشور‌ایران در ناحیه مقام خیر و خوبی داراست .

به گفته او , اما که بقیه کشورها نیز دراین مورد فعالیتهای خویش را پیش میبرند ولی باز هم ما در ناحیه پیشرو دانش هستیم .

به گفته مدیر پژوهشگاه رویان , درهرصورت دانش سلول بنیادین آرزو را در اکثری از بیماریهای صعب العلاج به‌وجود آورده که قابل معالجه می‌باشند .

 

سلول بنیادی و پروژه رویان

 

شاهوردی عنوان کرد : در‌این مسافت که دانش سلول بنیادی صورت گرفت و در معالجه از آن مصرف شده اتفاقات متعددی صورت داد و روز جاری میبینیم که علاوه بر مشاجره تولیدها سلول بنیانی , موضوعات ژن درمانی , مهندسی بافت و مهندسی سلول هم مطرح است .

او خاطر نشان نمود : موفقیت ها در حوزه‌ سبب ساز شده که دانشمندان در میدان های متفاوت سلول اصولی ورود پیدا نمایند .

مدیر پژوهشگاه رویان با اشاره به متوسط تولید دانش در مرزوبوم اظهار‌کرد : کشور ایران جز ۱۰کشور اولیه عالم در قضیه ساخت مطلب و ساخت دانش است .

او راجع به پروژه ساخت اعضای تن آدم در تن حیوان‌ها با به کارگیری از ژن انسانی در پژوهشگاه رویان اذعان کرد : موقعیت اقتصادی در اجرای چنین پروژه هایی تاثیر گذار است ; این پروژه ها هزینه بر می باشند و با این موقعیت سرعت ترقی آنان کندتر شده‌است .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید