توسعه پر سرعت ترین وب دنیا ادعایی کذب یا حقیقی؟

10
پر سرعت ترین اینترنت جهان

پزوهشگران انگلیسی با به کار گیری از روش هایی جدید و نوین توانستند پر سرعت ترین وب دنیا را توسعه دهند. این پژوهشگران در تستی توانستند رکورد سرعت ۱۷۸ ترابیت در ثانیه را از آن خود کنند.

به گزارش ایونینگ استاندارد , پژوهشگران انگلیسی ادعا می نمایند پر سرعت ترین وب دنیا را گسترش داده اند . با چنین سرعتی می توان کل بایگانی فیلم های شبکه نت فلیکس را در چندین ثانیه دانلود کرد .

گروهی از پژوهشگران به رهبری محققان دانش گاه لندن با به کار گیری از آمپلی فایرها شیوه انتقال داده ها به وسیله نور در فیبرهای نوری را ارتقاء دادند و به رکورد ۱۷۸ ترابیت در ثانیه دست یافتند . چنین سرعتی حدود ۳ میلیون بار پر سرعت تر از میانگین وب خانگی در انگلیس به حساب میاید .

لیدیا گالدینو رهبر این مجموعه تحقیقاتی در دانشکده بلومزبری می گوید : چنین سرعت پهنای باندی از نسل آینده وب پشتیبانی می نماید و بنابراین خودروهای خودران و زیربنای شهرهای هوشمند را می شود به راحتی به هشبکه های وب ۵G گوشی متصل کرد .

برای ثبت رکورد دانشمندان از طیف رنگی پهناور تری برای انتقال سرعت بالا داده ها ( در مقایسه با فیبرهای نوری ) به کار گیری کردند تا پهنای باند را بیشتر نمایند .

برای تست سرعت گالدینو بیت های تولید شده در کامپیوتر را یک یک به حلقه فیبر نوری فرستاد .

در‌این طرح برای ساخت سرعت بالا , آمپلی فایرهایی برای تقویت توان سیگنال ساخته شد که در صورت اجرای تجاری این طرح , دست کم در هر۲۵ مایل به یک آمپلی فایر نیاز است . این بدان معناست که سرعت بسیار بالای ثبت شده در تست ( که هم اندازه ۱۷۸ میلیون مگابیت برثانیه است ) حدود ۲ . ۸ میلیلیون بار پرسرعت تر از سرعت ۶۴ مگابیت برثانیه ای وب خانگی در‌این کشور است .

گالدینو دراین مورد می گوید : به نظر اینجانب مزایای اجتماعی چنین طرحی بسیار بدیهی است , وب پر سرعت برای تمامی اشخاص کارآمد است و البته بهره وری اقتصادی را ارتقاء می‌دهد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید