بلاتکلیفی اهالی وزنه برداری از تعطیلی اردوها و تمرینات

7
وزنه برداری

شیوع ویروس کرونا در کشور ایران و دنیا سبب ساز تعطیلی بخش اعظمی از کارها روزانه زندگی شد و به تبع آن همه حوادث و عمل های ورزشی را نیز تعطیل کرد . بسیاری از رشته های ورزشی از ابتدا شیوع ویروس کرونا به شکل تعلیقی درامدند. که برخی از این رشته ها بعد از مدتی توانستند جواز استارت عمل محدود و تحت پروتکل‌های بهداشتی را اخذ نمایند . البته در‌این حالت رشته های با اهمیت و المپیکی جمهوری اسلامی ایران نظیر تکواندو , وزنه برداری و کشتی کماکان پایین سایه سنگین تعطیلی کرونایی باقی ماندند و تاکنون در سرگردانی به سر می‌برند .

درین بین , اهالی وزنه‌برداری نیز در حالی روزهای ما‌نده تا المپیک توکیو را می‌گذارند که فعلا خبری از شروع اردوهای گروه ملی نمیباشد و چه بسا حالت برگزاری مسابقات گزینشی المپیک نیز در هاله از ابهام جای‌دارد . ضمن این که برنامه رویدادهای بین المللی وزنه برداری هم هنوز از طرف فدراسیون جهانی اعلام نشده و کماکان سایه‌ای از ابهام و سرگردانی روی این رشته المپیکی قرار گرفته است .

به گفته علی جباری یکی‌از اعضای قاب فنی گروه ملی وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران که به تبعات منفی این پریشانی تاکید دارااست , در‌این حالت نمیتوان به طور دقیق روی تمام نفرات مورد علاقه برای کسب سهمیه المپیک ارزیابی داشت , البته فعلا چاره‌ای نمیباشد و بایستی با شرایط فعلی کنار آمد .

او اعتقاد دارد فقط یک‌سری ماه به پایان سال میلادی ما‌نده است و فدراسیون جهانی نیز می بایست زودتر تقویم تازه را اعلام نماید . این نگرانی بدان جهت است که فدراسیون جهانی بایستی مدت ها پیش از استارت هر رویدادی , تقویم را اعلام نماید تا فرصتی دستکم یک ماهه تا چهل روزه برای آماده‌سازی وجود داشته باشد . اما با این اوصاف که تمامی چیز به صورت تعلیق در آمده هیچ بعید نیست تا دو ماه آتی هیچ مسابقه ای برگزار نشود .

با این حال نمی‌توان توقع و انتظارات مردمان و متولیان ورزش از حرفه وزنه برداری را نادیده گرفت . ملی پوشان وزنه برداری همواره بخشی از مدال آوران و افتخارآفرینان المپیک بودند و برد آنان در کاروان المپیک جمهوری اسلامی ایران به یک روال دائمی تبدیل شده که‌این رشته طلایی را نسبت به حرفه های کم امید متفاوت می نماید . .

درحال حاضر با دقت به موقعیت بحرانی کرونا و تعطیلی کلیه کار های این رشته , باز نیز تمام نگاه‌ها به پولادمردان جمهوری اسلامی ایران است تا نخست بتوانند سهمیه های المپیک را کسب نمایند و بعد از آن درین آوردگاه بزرگ به مدال بروند . توقع و انتظارات بالا از این رشته ورزشی، باعث افزایش بار مسئولیت متولیان وزنه برداری و ملی پوشان کشور‌ایران شد ; به ویژه این که ملی پوشان هنوز نمی‌دانند از چه زمان میتوانند در اردوی گروه ملی دست به وزنه شوند و در میادین قانونی به روی تخته بروند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید