برنامه حمایتی از 5 فناوری آینده ساز با جزئیات اعلام شد

5
برنامه فناوری

در مراسم پرده‌برداری از سکوهای بومی و برامه ملی هوش تصنعی و مصنوعی که امروز در محل معاونت علمی و فناوری برگزار شد دکتر محمدی عنوان کرد : ستاد توسعه و گسترش فناوری های اقتصاد دیجیتا و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری درسمت تقویت شروع آپ های فناوری محور و با تمرکز بر فناوری‌های دارای اولویت در حوزه اقتصاد دیجیتال پویش «استارت آپ پلاس» را اجرا می نماید .

او با اشاره به هدف ها «استارت آپ پلاس» اذعان کرد : شناسایی و حمایت از اکوسیستم فناوری های نوظهور دیجیتال , کمک به ارتقاء ظرفیت‏های اقتصاد دیجیتال , پایدارسازی ظرفیت‏های شروع آپ‏های دیجیتال هدف ها این پویش محسوب میگردند .

همچنین محمدی اعلام‌کرد : حوزه های هوش مصنوعی ،  بلاکچین ، AR ، VR ،اینترنت اشیا ، شهر هوشمند می‌توانند از این برنامه حمایتی فایده ببرند ; در واقع این فناوری ها جز فناوری های با اهمیت و آینده دار ی می باشند که اعتنا به آن ها در حال حاضر یک امری حیاتی به شمار میرود .

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی بیان کرد که استارت آپهایی که در‌این حوزه ها کار می نمایند توانایی این را دارند تا  از این حمایت‌ها فایده مند شوند. در این خصوص نیز گفت : در‌صورتی‌که یک شتابدهنده جزو مخارج یک استارت آپ را بپردازد ما در معاونت علمی در بخش دیگری همراه این شتابدهنده و استارت آپ خوا هیم بود و از آن‌ها حمایت می‌کنیم .

او افزود : همینطور در شرایطی‌که این استارت آپ به موفقیت رسد ما حمایت خویش از شتابدهنده و استارت آپ را تبدیل به حمایت بلاعوض میکنیم .

دکتر محمدی بیان کرد که حمایت های پویش «استارت آپ پلاس» برای حمایت از اکوسیستم فناوری نوظهور دربرگیرنده بوت کمپها ، فاز شتابدهی ، ایده های دانشگاهی ، صندوق های پژوهش و فناوری/صندوق های خطر پذیر ، سامانه راه نوآوری و  سامانه راه نوآوری می شود. در این خصوص نیز اعلام کرد : هریک از این بخشها مبنی بر شرایطی که تهیه کرده ایم می‌توانند از حمایت های معاونت علمی برخوردار شوند تا شاهد محصول ها فناورانه ۵ حوزه باشیم .

او راجع‌به حمایتها در بخش بوت کمپ خاطرنشان کرد : ما در معاونت علمی تا سقف ۵۰درصد هزینه شرکت کنندگان عصر های آموزشی با شیوه بوت کمپ را مورد حمایت قرار می‌دهیم .

محمدی با اشاره به حمایت از ایده های دانشگاهی اظهار کرد : پایان نامه های مربوط به ۵ حوزه فناورانه که جزو قسمت های حق تقدم دار در بازه زمانی فوق لیسانس می‌باشند می توانند تا سقف ۱۰ میلیون تومان , زمان دکتری تا سقف ۳۰ میلیون تومان  و پسادکتری تا سقف ۵۰ میلیون تومان مورد حمایت قرار میگیرند .

دبیر ستاد توسعه و گسترش فناوری های اقتصاد دیجیتال معاونت علمی افزود : همینطور در بخش «فاز شتابدهی»تا دو برابر هزینه شتابدهی ( تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان ) به استارت اپ های دارنده MVP و پیش از سطح مقیاس قرار دارا هستند مورد حمایت قرار می‌گیرند . در صورت خروج از سطح شتابدهی ۵۰درصد مبلغ قابل تبدیل به بلاعوض است .

 

حمایت از فناورزی روز

 

دکتر محمدی در زمینه ی حمایتها در بخش صندوق پژوهش و فناوری/ صندوق سپرده گذاری خطرپذیر که در پویش استارت آپ پلاس در لحاظ گرفته شده اظهار‌کرد : با شرکت کردن صندوق ابداع و شکوفایی تا ۴ برابر حجم سرمایه شرکت هایی که به وسیله صندوق پژوهش و فناوری یا این که صندوق سپرده گذاری خطرپذیر سپرده گذاری شدند و در سطح مقیاس مورد حمایت قرار می‌گیرند .

او خاطر نشان کرد : در بخش همکاری های دانش کده – صنعت , هم با شرکت کردن صندوق نوآوری و شکوفایی , شرکت ها دانش بنیان و استارت اپ های بزرگ که رغبت همیاری با دانش کده , اساتید دانش گاه و مرکزها رشد دارا‌هستند , تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان مورد حمایت قرار می‌گیرند .

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال اذعان کرد : در بخش «سامانه راه نوآوری» هم به شرکت کنندگان استارت آپ پلاس که در سامانه شیوه اختراع سرویس ها خویش را ارایه دهند سوبسید سرویس ها تا سقف ۳۰درصد در نظر گرفته می شود و کیف پول به مبلغ ۲۰ میلیون تومان شارژ خواهد شد .

پرده برداری از ۳ پلتفرم حوزه هوش مصنوعی

محمدی بابیان این‌که روز جاری از ۳ پلتفرم در حوزه هوش تصنعی که دو پلتفرم مرتبط با ارائه سرویس ها به کسب و کارها و یک کدام از آنان ارائه سرویس ها به مشتری است رو نمایی میکنیم , اذعان کرد : این سه شرکت در 1سال پیشین پروژه های زیرساختی در قضیه ارائه پلتفرم ارائه دهنده ماژول های هوش تصنعی و مصنوعی را با حمایت معاونت علمی و فناوری به سطح اجرایی رساندند .

او افزود : پیش بینی کرده ایم که تا ۵۰ سال آتی ۵۰هزار کارشناس در مورد هوش تصنعی داشته باشیم که‌این فرمان به مدد شرکتها و آغاز آپها محقق می شود ; در حالتی که بخواهیم کارشناس از دانشگاهها داشته باشیم ممکن است سالی هزار کارشناس دراین مورد داشته باشیم .

او ادامه داد : به همین علت در همین راستا از نظرها و پایان نامه ها مشروط به شرکت کردن بخش محرمانه در معاونت علمی و فناوری حمایت خوا هیم کرد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید