داستان بدهی چند هزار یورویی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به آلمان

10
بدهی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به آلمان

در اختیار گرفتن دوپینگ ورزشکاران که مسئولیت با اهمیت ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ( نادو ) محسوب می‌شود برای این ستاد بار مالی سنگینی داراست که بخش اکثر آن بابت بررسی نمونه‌های ارسالی به آزمایشگاه‌های «آکردیته» هزینه میشود .

هزینه نظارت هر آزمایش دوپینگ

شخص ظرف قرارداد ستاد ملی پیکار با دوپینگ به هدف ارزیابی نمونه‌گیری‌های به عمل آمده از ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران دو آزمایشگاه کلن آلمان و قطر می‌باشند . پرداختی به‌این دو آزمایشگاه نیز به ترتیب مبنی بر یورو و دلار انجام میشود .

طبق قرارداد انعقاد شده بین نادو کشور‌ایران و آزمایشگاه قطر , هزینه چک هر آزمایش دوپینگ به وسیله متخصص ها این آزمایشگاه ۱۲۰ دلار است . در خصوص آزمایشگاه کلن رقم‌های مختلفی بابت بررسی آزمایش دوپینگ ورزشکاران کشور ایران رقم خورده شده‌است .

در صورتیکه که نمونه‌های ارسالی به کلن مرتبط با جریان مسابقه باشد ۱۴۵ یورو هزینه تحلیل آن می گردد . این هزینه برای تست‌هایی که بیرون از مسابقه گرفته شده , ۱۰۵ یورو رقم خورده شده‌است . ولی این هزینه‌ها با حیث کردن تخفیف آلمانی‌ها مصوب شده‌است . هزینه اساسی برای چک نمونه‌های درون و بیرون مسابقه در کلن به ترتیب ۱۶۰ و ۱۲۰ یورو است .

در بعضی مورد ها نیز به خاطر مشکوک بودن نتیجه محاسبه نخستین بر روی نمونه‌گیری‌ها , بررسی دقیق‌تر به وسیله دستگاه‌های پیشرفته‌تر نیاز است . هزینه این گونه ارزیابی در قطر ۲۳۰ دلار و در آلمان ۲۱۰ یورو رقم خورده شده‌است .

پرداختی ۲۲۰ هزار یورویی جمهوری اسلامی ایران در 1سال

همیاری ستاد ملی مبارز با دوپینگ جمهوری اسلامی ایران با آزمایشگاه قطر از آخرها سال پیشین آغاز شد . تا قبل از این موضوع  تمامی نمونه‌گیری‌های انجام یافته بوسیله ماموران این ستاد برای نظارت به پزشکان آلمانی قرار می‌گرفت .

براین اساس تست‌های دوپینگی که طی سال ۲۰۱۹ میلادی بوسیله ماموران نادو از ورزشکاران کشور ایران در رشته‌های متعدد دریافت شد کاملا برای آزمایشگاه کلن ارسال شد . این تست‌ها همه نظارت و حاصل آن معین شده‌است .

نادو کشور‌ایران بابت بررسی و اعلام فیض نمونه‌گیری‌های ۲۰۱۹ سال قبل مبلغ ۲۲۰ هزار یورو به آزمایشگاه کلن پرداخت کرد البته کماکان به‌این آزمایشگاه و همینطور قطری‌ها بدهکار است .

بدهی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ کشور ایران به قطر و آلمان

از تمام نمونه‌هایی که طی سال ۲۰۲۰ تاکنون از ورزشکاران کشور گرفته شده است , تعداد ۵۹ نمونه به آزمایشگاه قطر ارسال شده‌است . ۹ . ۰۲۵ دلار هزینه چک این نمونه‌ها میگردد که نتایج‌شان نیز معین شده البته هنوز به وسیله جمهوری اسلامی ایران پرداخت نشده است .

بدهی نادو به آلمانی‌ها ولی سنگین‌تر و به مبلغ ۱۰۰ هزار و ۳۸۸ یورو است . این بدهی بابت ۵۱۵ نمونه گیری نهایی در سال قبلی میلادی و نمونه‌های ارسالی از دو ماهه ابتدایی این سال میلادی است .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید