با رفتن استراماچونی از تهران استقلال قهرمانی را از دست داد!

15
استقلال با رفتن استراماچونی قهرمانی را از دست داد

رضا رجبی در گفتگویی بیان کرد : تیم استقلال آن روزی قهرمانی لیگ را از دست داد که استراماچونی از این مجموعه رفت . آن روز به طور کامل معلوم بود که‌این گروه نه قرار است قهرمان شود , نه در‌این فصل قهرمان میگردد . تحت عنوان شخصی که سرد و گرم این فوتبال را چشیده و پاره ای نیز از مساله آن باخبر است , همان روز گفتم همین سال نیز قهرمانی را از دست دادیم , زیرا قرار نبود قهرمان شویم و استراماچونی داشت بازی را عوض می‌کرد . برای همین ترتیب رفتنش از استقلال داده شد . آن نیز با آن داستانی که درست کردند .

او اضافه کرد : چه کسی میتواند منکر شود که در‌حالتی که استراماچونی را از استقلال فراری نمی‌دادند این گروه با اختلاف دوچندان قهرمان می‌شد؟ آبی‌رنگ ها با استرا از فوتبال جمهوری اسلامی ایران بالاتر رفتند و برای همین ترمز آنان کشیده شد .

پیشکسوت آبی رنگ پوشان اظهار‌کرد : متاسفم از این‌که که‌این مطلب را می گویم البته وضعیت رقابت برای تمامی تیم‌ها یکسان نیست و آنهایی که سکان فوتبال کشور ایران را در دست دارند جاده را برای برخی از تیم‌ها صاف میکنند . در همین فصل دیدیم چندین مجموعه که می‌توانستند مدعی قهرمانی باشند هرکدام چطور تضعیف شدند . تمامی گروه ها تضعیف شدند و صرفا یک گروه تقویت شد .

رجبی تصریح کرد : به عنوان مثال به هر علتی سرمربی شهر خودرو و سرمربی استقلال از تیم‌هایشان جدا شدند و تمرکز سرمربی سپاهان نیز در همان دوران به عذر و بهانه تیم ملی دریافت شد تا در یک بازه حیاتی , ۳ گروه مدعی ضربه بخورند و امتیازات مهمی از دست بدهند . اما اینجانب درین مقال فقط در باره استقلال صحبت میکنم زیرا مساله این گروه به من ارتباط پیدا می نماید .

کاپیتان قبل آبی‌رنگ پوشان درباره ی فرهاد مجیدی اعلام‌کرد : به مصاحبه‌های گذشته خودم رجوع و برگشت می کنم که در همان روزهای ابتدا حضور مجیدی امروز را پیش گویی کرده بودم . مجیدی نیز به اعتقادوباور اینجانب به آخر و عاقبت منصوریان در استقلال در گیر شد . استقلال مدام نسبت به فرزندان خودش تا این حد بی رحم است و اینچنین فرزندانش را بی رحمانه می بلعد . مگر آن که فرزندانش آنقدر در دعوا مربیگری قوی شده باشند که بتوانند از پس حاشیه‌های آن بر بیایند .

او بیان داشت : مجیدی از سرمایه‌های استقلال است و منِ پیشکسوت نگران این سرمایه‌ها هستم . روزی که ما می‌گفتیم نباید سرمایه سوزی کنیم و اجازه ندهیم آنهایی که آتی مربیگری مرزوبوم می باشند اینطور در استقلال سرخورده شوند , به خاطر همین ایام بود .

رجبی ذکر کرد : تازه این را بیان کنم که مجیدی دوچندان خوش اقبال است که بازیها سوای تماشاگر برگزار میگردد وگرنه سکوها نیز به یک بحران تبدیل میشد و التهاب روی سکوها همین اندک تمرکز را نیز از کادر فنی می گرفت و نتیجه ها از این نیز ضعیف تر می شد .

مدافع استقلال در ده سال ۶۰ بیان داشت : صحبتهای اینجانب ارتباطی به رده جدولی مجموعه ندارد و چه بسا در حالتی‌که در شایسته ترین رده نیز بودیم این صحبتها را مطرح میکردم زیرا پروسه تیم و شیوه بازی و کیفیت فنی مناسب و راضی کننده نیست . این صحبتها را مطرح می کنم زیرا نسبت بدین تیم حس مسئولیت میکنم و بایستی برای آینده آن نگران باشم .

او با اشاره به صحبتهای مدیرعامل استقلال و کهکشانی کردن تیم برای فصل آتی اظهار کرد : نمی‌توانم این صحبتها را بپذیرم زیرا می گویم مجموعه ما همین سال و در تمامی سال های قبلی نیز کهکشانی بوده و یا این که لااقل از خیلی از تیم‌های دیگر پر مهره تر بوده است . همین این سال مگر مجموعه ما کم ستاره و فوق ستاره داشت؟ نقص‌ استقلال نداشتن بازیکنان کهکشانی نیست , نقص‌ ما این است که تامل قهرمانی بر آن حاکم نیست . ایراد ما این است که زورمان به آنهایی که دوست ندارند استقلال قهرمان شود نمی رسد . وگرنه در همین نیم فصل که گروه کهکشانی ما بالاتر از کشور‌ایران و آسیا فوتبال بازی میکرد و نتیجه می‌گرفت , حفظ می شد .

رجبی بیان کرد : بدین اسامی نگاه نمایید ; حسین حسینی , وریا غفوری , روزبه چشمی , عارف غلامی , سیاوش یزدانی , علی کریمی , فرشید باقری , مسعود ریگی , فرشید اسماعیلی , دیاباته , میلیچ , قائدی , ارسلان مطهری و . . . مگر می گردد این همه ستاره در یک مجموعه باشد و آن مجموعه کهکشانی نباشد؟ از این کهکشانی تر نیز میشود مگر؟ البته همان گونه که گفتم بایستی تفکرات کهکشانی به مجموعه حاکم شود و از آن مهمتر توان نگهداری تفکرات کهکشانی نیز آماده باشد . وگرنه با این وضعیت تا سالیان سال نیز دست ما به قهرمانی نخواهد رسید .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید