آیا بوی نامنطبوع تهران برای تندرست خطرناک است؟ علت بوی بد در تهران

5

در روزهای آلودگی هوا ایراد دیگری که ذهن بخش اعظمی را به خویش درگیر کرده بوی نامطبوعی است که در شهر تهران پیچیده است , درین مقاله راجع به علت این بوی نامطبوع و تاثیر آن بر سالم با پزشک معالج مشورت کردن کرده ایم

علت بوی بد تهران چیست؟
دی اکسید گوگرد در بعضی بخشها تهران خصوصا شهر ری طی روز 23 آذر در میان 35 تا 40 برابر طی یک ساعت ارتقاء یافته است . کماکان که داستان ی روزهای آلوده و کثیف تهران ادامه دارااست , درحال حاضر بوی نامطبوعی نیز مشام تهرانی ها را می آزارد و حق دارا هستند که‌این روز ها بیشتر نگران به خطر افتادن سلامتیشان باشند .

به‌این عذر گفتگویی منحصربه‌فرد با پزشک معالج عباس شاهسونی , رییس مجموعه سالم هوا و تغییر تحول اقلیم راءس سالم محیط و فعالیت وزارت بهداشت , معالجه و یادگرفتن طبابت انجام داده و آخری پیگیری ها درباره‌ی بوی نامطبوع منتشره در شهر تهران را جویا شده‌است .

ارتقا دی اکسید گوگرد در بعضا بخشها
منشا بوی نامطبوعی که بعضی ایام در تهران استشمام می شود هنوز به صورت ظریف مشخص و معلوم نشده , حاصل سنجش پایانه ها نشان میدهد در بعضا اوقات غلظت دی اکسید گوگرد خیلی ارتقاء یافته و قاعدتا منشاء گوگردی سبب ارتقاء این غلظت است .

گوگرد در جاهایی که سوخت های فسیلی استعمال می شود موجود است , نظیر کارگاه سیمان یا این که نیروگاه شهر ری که به دلیل افت فشار گاز , به جای استعمال از گاز مدتی است از سوخت مازوت به کارگیری می نمایند .

کارگاه کوچک ذوب مس در ناحیه شهر ری را نیز داریم که به میزان متعددی گوگرد ساخت می نماید و در کنار آن پالایشگاه جنوب شهر تهران هم می‌تواند ترکیبات گوگردی را در هوا منتشر نماید .

آمار و پایانه های سنجش نیز نشان می‌دهد دی اکسید گوگرد در بعضی بخشها تهران خصوصا شهر ری درطول روز 23 آذر میان 35 تا 40 برابر طی یک ساعت ارتقا یافته است .

فاضلاب کهریزک ادله این بوی نامطبوع است؟
شاهسونی درباره با این که در بعضی منابع گفته می شود یک‌سری بوی متعدد در تهران استشمام می شود نیز اظهار داشت : نمیتوان در اینباره لحاظ قطعی اعطا کرد و این مسأله بیشتر به نسبت بویایی مختلف در اشخاص بر میشود .

در حاضر بایستی دنبال منابع نو ایجاد این بوی نامطبوع باشیم زیرا دیرین بر این فاضلاب کهریزک در جنوب تهران را استدلال این بوی بد می دانستند در حالیکه شرایط کنونی این بوی نامطبوع در بخش ها شمالی نیز استشمام شده‌است , به این ترتیب فقط علت آن بوی فاضلاب نیست .

این بوی نامطبوع بیشتر در جنوب , راءس و جنوب شرق تهران زیرا شهرری , انقلاب , برد , محلاتی و شادآباد نشر داده شده البته گزارشاتی از استشمام این بوی نامطبوع در غرب تهران مثل ناحیه 2 نیز داشته ایم .

در چه قوانینی بوی نامطبوع بیماری زاست؟
در شرایطی‌که این بوها تولید بیماری و آلرژی نیز نکند , سبب آزردگی خاطر مردمان می شود و از نظر دیوانه آن‌ها‌را در گیر تشویش و نگرانی می نماید .

هنوز گزارشی مبتنی بر این‌که این بوی نامطبوع منجر مراجعه مردمان به مرکزها درمانی شده یا این که سرفه و بیماری های تنفسی ساخت کرده اخذ نکرده ایم .

در حالتی‌که رطوبت بسیار بالا , وارونگی , مقاومت و غلظت دی اکسید گوگرد و ذرات آویزان را همزمان داشته باشیم و در اختیار گرفتن نشود , بدون شک برای تندرست مردمان اختلال ساخت خواهد کرد .

یک کدام از اثرات مخرب دی اکسید گوگرد این است که جذب ذرات آویزان می شود و به بخش های عمیق ریه شکافت پیدا کرده و صد درصد برای تندرست مردمان و اشخاصی که مشکلات تنفسی دارا هستند خطرساز خواهد بود .

بوی نامطبوع به مرز هشدار نرسیده!
با استانداری و شهرداری تهران مکاتباتی را برای پیگیری منشاء و کاهش این بوی نامطبوع در شهر داشته ایم و کارشناسان حوزه بهداشت محیط کالج های علم ها طبابت تهران , کشور ایران و شهید بهشتی نیز در هم اکنون بررسی میباشند که انشاالله نتیجه ها خویش را به زودی اعلام می نمایند .

همانگونه که در مشاجره آلودگی هوا آگهی و هشدارهای واجب را به مردمان و مسئولین ارائه دادیم , در دعوا بوی نامطبوع نیز درصورتی که به حدی رسد که نیاز به هشدار باشد حتما آگهی خوا هیم کرد ولی غلظت و مقاومت این بوی نامطبوع شرایط فعلی به حدی نرسیده که بخواهیم پیشنهاد ی خاصی داشته باشیم .

سازمان های متولی پیگیری بوی نامطبوع در شهر تهران
وزارت بهداشت مشاجره تندرست مردمان را پایش می نماید ولی اداره محیط زیست , شهرداری , کمپانی آب و فاضلاب و کمپانی گاز متولی کلیدی پیگیری و در دست گرفتن این بوی نامطبوع می‌باشند و بایستی پاسخگو باشند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید